Louise Thomsen Terp

Dieter Jessen

Kirsten Bachmann (nyvalgt 2017)

Gerhard Bertelsen (nyvalgt 2017)

Christel Leiendecker (nyvalgt 2017)

Stephan Kleinschmidt

Carsten Leth Schmidt (nyvalgt 2017)

Kurt Andresen

Erwin Andresen

Valgdagen - Tønder Rådhus

Slesvigsk Parti har igen sit eget valglokale og alle interesserede er velkomne.

21.11.2017

Vælgermøde

Multipladsen i Skærbæk - Tønder Kommune

18.11.2017

Debat Hærvejsskolen

Rødekro - Aabenraa Kommune

17.11.2017

TinglevForum - Valgkampens Finale

Tinglev Skoles Aula - Aabenraa Kommune

17.11.2017

KV17 debat Sønderborg TVSyd

Riddersalen Sønderborg Slot - Sønderborg Kommune

16.11.2017

Slutdebat

Folkehjem, Aabenraa - Aabenraa Kommune

16.11.2017

Debat

Seven, Aabenraa - Aabenraa Kommune

16.11.2017

Vælgermøde

Forsamlingsgaarden Sundeved - Sønderborg Kommune

15.11.2017

Rinkenæs vælgermøde

Benniksgaard Anneks - Sønderborg Kommune

15.11.2017

Vælgermøde Øster Højst Kro

Øster Højst - Tønder Kommune

15.11.2017

Valgmøde

Oksenvad - Haderslev Kommune

14.11.2017

Det sker om en uge!

Egernsund Gl. Skole, Egernsund - Sønderborg Kommune

14.11.2017

Daginstitutionshøring og valgmøde

Folkehjem, Aabenraa - Aabenraa Kommune

14.11.2017

Valgmøde - Den Gyldne Løve

Varnæsvig - Aabenraa Kommune

14.11.2017

Vælgermøde - Rødekrohallen

Rødekro - Aabenraa Kommune

13.11.2017

Valgmøde - ARWOS

Aabenraa Kommune

13.11.2017

Vælgermøde - Aabenraa Statsskole

Aabenraa Kommune

13.11.2017

Åbning af julemarkedet

Gågaden i Tønder - Tønder Kommune

11.11.2017

Valgarrangement Scleroseforeningen

Storetorv, Aabenraa - Aabenraa Kommune

11.11.2017

Paneldebat 8. og 9. årgang

Dybbølskolen, Dybbøl - Sønderborg Kommune

10.11.2017

Gadevalgkamp

Rødekro - Aabenraa Kommune

10.11.2017

Vælgermøde

Lysabild Børneunivers - Sønderborg Kommune

09.11.2017

Vælgermøde Ældresagen Sønderborg-Sundeved

Sønderborg Kommune

09.11.2017

Valgmøde Ældresagen

Grænsehallerne, Kruså - Aabenraa Kommune

09.11.2017

Debat

Seven, Aabenraa

09.11.2017

Gadevalgkamp

Aabenraa

09.11.2017

Speeddating

DGN, Aabenraa - Aabenraa Kommune

09.11.2017

Vælgermøde Sønderborg Lærerkreds

Dybbølskolens Multihus

08.11.2017

Valgarrangement Ulkebøl

Multihuset Ulkebøl

08.11.2017

TVSyd debat live

08.11.2017

Kommunal- og regionsrådsvalg

De 4 sønderjyske kommuner og Region Syddanmark

Slesvigsk Parti | 21.11.2017

Annoncer

2012

NyhedsarkivFraOktober2017

Sønderjyske kager og desserter

Aabenraa Kommune

Haderslev Kommune

Tønder Kommune

Sønderborg Kommune

SP's politiske resultater 2014 - 2017

Valgkampoptaktsdage Sønderborg

Klik for flere oplysninger om tid og sted.

Slesvigsk Parti | 20.10.2017

Kirsten Bachmann

Synnejysk mad

Christiansfeldaftalen

Louise Thomsen Terp

Jannek Christian Langert

Leif Hansen

Anita Carlsen-Rausch

Karin Müller

Hauke Grella

Marieke Heimburger

Rasmus Bjørn Jessen

Irene Feddersen

Uwe Matzen

Christian Andresen

Peter Sönnichsen

Dirk Andresen

Volker Heesch

Dieter Jessen

Christel Leiendecker

Gerhard Bertelsen

Julius Born

Elisa Skytte Eggert

Christian W. Nielsen Hansen

Daniel Hoff

Jan Georg Hoff

Rainer Naujeck

Robert L. Knöpfli

Gerhard Jacobsen

Arno Knöpfli

Jennifer Johansen

Marion Petersen

Kurt Andresen

Mette Olesen

Käthe Nissen

Lasse Tästensen

Matthias Kracht

Anja Eggert

Alex Søndergaard

Berit Kynde

Christa Toft

Christoffer Eichler

Florian Born

Hans Christian Bock

Gerd Lorenzen

Hugo Schmidt

Kerstin Hinrichsen

Mary Tarp

Nicolaj Seeberg

Uwe Asmussen

Thore Naujeck

Otto Jensen

Stephan Kleinschmidt

Simon Skytte Eggert

Jørgen Popp Petersen

Hans-Iver Kley

Sabina Wittkop-Hansen

Uwe Jessen

Claus Carstens

Angelika Feigel

Erwin Andresen

Carsten Leth Schmidt

Kandidatoversigt 2017

Tønder Kommune 2017

Sønderborg Kommune 2017

Aabenraa Kommune 2017

Aabenraa Kommune 2017

Aabenraa Kommune 2017

Aabenraa Kommune 2017

Aabenraa Kommune 2017

Aabenraa Kommune 2017

Aabenraa Kommune 2017

Aabenraa Kommune 2017

Haderslev Kommune 2017

Haderslev Kommune 2017

Haderslev Kommune 2017

Haderslev Kommune 2017

Haderslev Kommune 2017

Haderslev Kommune 2017

Haderslev Kommune 2017

Haderslev Kommune 2017

Haderslev Kommune 2017

Valgmøde regionsrådsvalget

Valgmøde til regionsrådsvalget med alle partier i samarbejde med Der Nordschleswiger Haus Nordschleswig, Vestergade 30 i Aabenraa

Slesvigsk Parti | 12.10.2017

Destination Sønderjylland-Schleswig

Elin Marquardsen

Synnejysk Rap 2017

Peter Asmussen

Janine Asmussen

Welm Friedrichsen

Hannah Bahnsen

Dirk Sina

Hans-Iver Kley

SP Partiprogram

Kandidatoversigt regionsrådsvalget

Gösta Toft

Gösta Toft

Gösta Toft

Gösta Toft

Gösta Toft

Gösta Toft

Gösta Toft

Gösta Toft

Gösta Toft

Byråd

Kandidater

Kandidater

Kandidater

Kandidater

Kandidater

Kandidater

Regionspolitik

Regionspolitik

Regionspolitik

Region

SP-sommergruppemøde

Kl. 17-22 i Turnerheim, Tønder.

05.07.2017

Webshop

Presse

Gæt å synnejysk

Synnejysk Rap 3.0 (valg 2013)

Synnejysk Rap 3.0 (valg 2013)

Synnejysk Rap 3.0 (valg 2013)

Vindenergi

SP-valgoptaktsfest

SP-valgoptaktsfest "Synnejysk awten" Haus Nordschleswig, Vestergade 30, 6200 Aabenraa Tilmelding nødvendig - Klik videre og se hvordan.

Slesvigsk Parti | 22.09.2017

SP-årsmøde

Kl. 8:30-14 - Jugendhof Knivsberg, Haderslevvej 484, 6230 Rødekro

Slesvigsk Parti | 22.04.2017

Search

Sønderjysk samarbejdssekretariat

Fælles sønderjysk planstrategi

Fælles europæisk initiativ

Grænsoverskridende samarbejde

Samarbejde i Sønderjylland - så er det nu!

SP planter træer

Louise Thomsen Terp

Annoncer JV

Annoncer JV

Annoncer JV

Press

Synnejysk kronik

Synnejysk kronik

Synnejysk kronik

Jørgen Popp Petersen

Marit Jessen Rüdiger

Dieter Jessen

Stephan Kleinschmidt

Uwe Jessen

Kurt Andresen

Kandidatliste Sønderborg

Kandidater Tønder

Jørgen Popp Petersen

Marit N. B. Jessen

Kandidatenliste Tondern

Kandidater Sønderborg

Stephan Kleinschmidt

Sven Jensen

Bodil Matzewska

Gisela Weber Mezghani

Politikere imagemap forslag

Kandidater Aabenraa

Erwin Andresen

Kurt Andresen

Ilse Friis

Kandidatenliste Apenrade

Service

S - for decentral energi

S - for familie og børn

S - for landdistrikter

S - for landdistrikter

Synnejysk

Byrådsmedlem i Haderslev

Byrådsmedlemmer i Sønderborg

Byrådsmedlemmer i Tønder

S - for Sønderjylland

S - for samarbejde

English Page

Politik

Erwin Andresen

Byrådsmedlemmer i Aabenraa

S - for kulturel mangfoldighed

Arkiv

Annoncer

2012

Kontakt

Slesvigsk Parti